آشنایی با موسسه مالی و مالیاتی متین تراز


در اینجا مایلیم خلاصه ای از گذشته خود را که عاری از هر گونه تعریف و بزرگ نمائی می باشد بیان کنیم شاید با مطالعه آن شما عزیزان به اهمیت و دلیل اعتماد دیگران به ما پی برده و بتوانید با بررسی های بیشتر بهترین انتخاب را داشته باشید.

مدیران این موسسه که سابقه فعالیت در بسیاری از ارگان ها و شرکت ها ی خصوصی  را داشته اند از سال 1380 با بهره گیری از علم روز،مطالعه ،تحقیق و ریشه یابی مشکلات موجود در اجرای حسابداری  و نحوه ارائه آن به استفاده کنندگان درون سازمانی و برون سازمانی فعالیت داشته اند .

فعالیتی تواٌم با بازخورد های ثبت شده که چیزی جزء تجربه مفید در اختیار دیگران قرار  نداده است .تجربه ای بسیار سودمند که جلب رضایت مشتریان را تا کنون در برداشته است .این موسسه با حساسیت نسبت به انتخاب کارشناسان خود ادامه داده تا جائی که علاوه بر داشتن علم حسابداری ،توانائی حل مشکلات مدیران در تمامی زمینه های مرتبط را داشته باشند .در ادامه راه انتخاب یک نام و برند بسیار حائز اهمیت بوده تا درکوتاهترین کلمات معرف شخصیت حقوقی این مجموعه باشد نامی که بیانگر میزان وقار و استواری در انجام هر عملی باشد ،موقر بودن ،سنگینی در کلام همراه با برد باری و آراستگی شعار مدیران و کارشناسان این موسسه بوده تا جائی که انتخاب عنوان متین تراز با علم بر معنی آن نه از روی اتفاق بلکه کاملا دانسته و تاکید بر اجرای آن و اهمیت در جامع عمل پوشاندن به مفهوم واقعی آن بوده است .

این عنوان و عمل کردن به آن بسیار موجب هموار کردن راه و سهولت در گذراندن دشواری ها گردید به گونه ای که در همان سال های ابتدائی ما جذب تعداد زیادی از مشتریان بدون هرگونه هر گونه تبلیغ صرفا با معرفی آنها منجر به گسترش گردید.حجم مراجعات و میزان رضایت بخشی آنها مسئولیت مارا سنگین تر نمود مسئولیتی که با جذب تعداد بیشتری از متخصصین مجرب امکان پذیر بود.

پس به فکر آن شدیم که حفظ این میزان از رضایت مندی با سخت گیری  در گزینش ها و آموزش بلند مدت کارشناسان خود امکان پذیر خواهد بود .

لذا از ابتدای سال های 90-89مرکز آموزش تخصصی این موسسه شروع به فعالیت نمود تا ضمن آموزش علم حسابداری با برگزاری جلسات کارشناسی در اصول بیان ،روانشناسی و مدیریت نیز بتوانیم متخصصین خود را به بهترین شکل تحویل جامعه بدهیم با بهره گیری از اساتید و صاحب نظران دانشگاهی این امر مهم تحقق پیدا کرد.

برگزاری دوره ای و مستمر و همچنین حفظ این میزان آمادگی در فارغ التحصیلان آموزشی همزمان با مشورت و راهنمائی مدیران باعث شد تا موسسه متین تراز بسیار مهم در اجرای آکادمیک و حرفه ای در پایه ها فعالیت کند و هیچ گاه حاضر به جدائی کلاس های خود در کنار اجراء نگردید.

هم اکنون نیز علی رغم مشکلات فراوان در تمامی رده های مقدماتی ،حرفه ای و کاربردی شاهد بسیاری از فارغ التحصیلاتی می باشیم که پس از اخذ مقاطع کارشناسی ارشد از دانشگاه ها برگزاری و آشنائی با دوره های مربوطه در موسسه متین تراز را کاملترین و به روز ترین دوره آموزشی خود تلقی نموده اند و همین کارشناسان با کوله باری از تجربه در کنار علم و دانش به روز خود هرکدام نماینده ای ازاین مجموعه هستند تا به بهترین شکل ممکن در موسسه وظائف محوله خود را به انجام برسانند.پس از گذشت 20سال مفتخریم مشاورومجری بسیاری از طرح ها و مشارکت های هستیم که عناوین آن هریک معرف میزان تسلط در امور حسابداری ،مالیاتی،پرسنلی بیمه ای و حقوقی این موسسه می باشد .در پایان از تمامی مدیران و حسابداران محترم که نگران ارائه اطلاعات محرمانه خود به دیگران جهت هرگونه مشاوره یا اجراء می باشند دعوت بعمل می آوریم بدون اتلاف وقت و آزمون و خطا به ما اعتماد نموده تا با شروع همکاری آخرین منتخب شما در ادامه راه باشیم.


دلائل برتری موسسه متین تراز اسپادانا


شاید این ابهام  برای شما وجود داشته باشد که اصول حسابداری ،استانداردها،قوانین و بخشنامه ها همگی برای تمام استفاده کنندگان وجود داردو ارائه کردن آن چیزی جزء اجرای آنها میباشد؟چه عواملی باعث رتبه بندی بین موسسات خدمات مالی و مالیاتی گردیده؟چه عواملی باعث شده علی رغم تبلیغ ها و امتیاز ات گوناگون تنها تعداد اندک شماری از این موسسات مورد تایید و اعتماد در جامعه حسابداران باشد ؟چه عواملی باعث گردیده حضور نمایندگان موسسات در ادارات مالی و بیمه با نتایج متفاوتی نسبت به هم فعالیت داشته باشند تا حدی که منجر به تائید و یا رد دفاتر گردیده است ؟آیا هر شخصی که ادعای ارسال اظهار نامه و انجام تکالیف مالیاتی را در دوره های مختلف دارد، در زمان رسیدگی عهده دار پیگیری و طرح لایحه دفاعی در مراجع نیز میباشد؟آیا در تمامی رسیدگی های حسابرسی نتایج مطلوب حاصل نگردیده تماما مدیران و حسابداران قصورکرده اند یا دلایل دیگری نیز دارد؟ در اینجا به مهمترین امتیازات این موسسه در مقایسه با برخی از کسانی که مدعی در انجام می باشد اشاره می نمائیم:

1-تعهد و قبول مسئولیت به شکل کاملا قانونی در پاسخ گوئی به ارگان  های دولتی حتی پس از گذشت چندین سال .

2-اجراء صحیح قوانین با بهره گیری به بهترین شکل ممکن جهت احیاءحقوق مشتریان

3-دوری از هرگونه کتمان و تحریف اطلاعات مالی که روشی کاملا منسوخ و غیر کاربردی می باشد .

4-تسلط برتمامی امور و مرتبط همزمان در طول سال مالی در زمینه های مرتبط با قوانین حسابداری ،مالیاتی ،اداره کار،بیمه ،تجارت و بازرگانی و حقوقی قضائی.

5-مورد شناخت و امین بودن نزد ممیزین مالیاتی و حسابرسین رسمی و مستقل .

6-به روز بودن و استفاده کننده از جدیدترین بخشنامه ها و قوانین وضع شده .

7-آشنائی و ارتباط با اساتید برتر دانشگاهی و همکاری نزدیک با کارشناسان مجرب در کشور

8-اهمیت به موضوع آموزش حرفه ای به پرسنل و داشتن آکادمی حسابداری از پایه تا حرفه ای .

9-برگزار کننده جلسات و دوره های حرفه ای برای مدیران غیرحسابداری در شرکت ها به منظور آشنایی با وظایف حسابداران

10-اهمیت و حساسیت در نحوه برخورد پرسنل و فن بیان بالا در ارتباط با مشتریان و همچنین ممیزین مالیاتی در انتقال اطلاعات مورد نیاز ایشان .

11-مشاهده حضوری و مجازی در تمامی ساعات اداری و غیر اداری حتی قبل از انعقاد قرارداد.

12-سرعت عمل بالا وآگاهی از نوع و نحوه اطلاعات مورد نیاز رسیدگی کنندگان دولتی .

13-دقت و کنترل مرحله ای و سرکشی دوره ای به کارشناسان مستقر در شرکت ها.

14-درک مشتریان در میزان صرف هزینه های مالی در مشاوره و اجراء در اوضاع اقتصادی کنونی.

در دنیای اقتصاد امروزی یکی از مهمترین عوامل پیشرفت و استمرار فعالیت های اقتصادی کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی آگاهی و توان اجرای رویه ها و سیستم های حسابداری کارآمد بوده که مدیران شرکتها و کارشناسان نیازمند آن می باشند. لذا مشاوره های مالی به موقع و استفاده از تجارب متخصصین مجرب در این رشته میتواند بهترین راه گشا برای تحقق اهداف رو به رشد این اشخاص باشد . دراین راستا گروه مشاورین مالی و مالیاتی متین تراز ضمن پایبندی به کلیه اصول، قواعد و استانداردهای لازم وآگاهی از تعهدات حرفه ای خود و دو دهه تجربه با ارائه خدمات، شامل: آموزش، مشاوره، اجرا و پشتیبانی مداوم تا حصول نتیجه در تمام سطوح حسابداری و مالی، با افتخار آماده همکاری و همراهی شما عزیزان می باشد.


متین ترازی ها


امروزه نظام حسابداری از اطلاعات مالی حاصل از عملیات سازمان فراتر رفته است.

امروزه حسابداران، علاوه بر اطلاعات مالی که حاصل از خلاصه سازی و تجزیه تحلیل معاملات روزمره یک سازمان است، باید اطلاعات مفیدی را که برای طراحی و اجرای یک نظام برنامه ریزی مورد نیاز است، نیز تهیه و ارائه کنند.

مسائل و درگیری های روزمره سبب می شود، از حسابداری انتظار توسعه و ارائه اطلاعات جامع و کاملی در جامعه وجود داشته باشد.

Bedford

1988

نقش رشد اقتصادی به مراتب باعث پیشرفت تدریجی حسابداری در دنیای امروز گردیده است.

دنیایی که نداشتن اصول و روشهای نگهداری اطلاعات و ثبت رویداد های مالی به موقع می توانست باعث جلوگیری از انتقال گزارشات مالی و عدم امکان تصمیم گیری های اقتصادی در سطح خرد و کلان گردد.

از قرن 15 میلادی که حسابداری دوطرفه توسط لوکاپاچولی توصیف و ارائه گردید، به جز تفکیک اموال شخصی حاکم از حساب های دولتی، و اموال شخصی تاجر از حساب های تجارتخانه ای (فرض تفکیک شخصیت سیمون استوین) سایر عناصر اصلی سیستم حسابداری دوبل به قوت خود و بدون تغییر باقی مانده است. و شاید بتوان دلیل آن را سادگی اصول و انعطاف پذیری در ثبت و انتقال گزارش های مالی دانست.

پس برای حسابداری که قدمت آن با تمدن بشریت هم تراز است بسیار جای صبر و تامل دارد. و بتوانیم با مطالعه دقیق تر و عمیق تر به عنوان یک ارزش ماندگار از پیشینیان هم سو با پیشرفت های جامعه بشریت در جایگاهی مهم و بالا بدان ارج نهیم.